{$common.contactHotlinesText}
  Tel: +420 476 701238
  Fax: +420 476 704296

  Kogeneračná Jednotka

  Ponúkame optimálnu spalinovú jednotku pre každý spôsob použitia


   

   

  Záruka 25 rokov

  Jednoduché riešenie s dvojitým úžitkom

  Decentrálne kogeneračné jednotky významne prispievajú k úspešnému energetickému prevratu. 

  Podľa princípu spoločnej výroby elektriny a tepla (KWK) na jednej strane vyrábajú elektrickú energiu a naviac umožňujú priame lokálne využitie uvoľneného tepla, napríklad k vykurovaniu alebo ako procesné teplo v priemysle.

  Týmto spôsobom dosahujú kogeneračné jednotky veľmi vysokej účinnosti a v ideálnom prípade môžu zhodnotiť viac než 90% vloženej primárnej energie.

  VYKUROVACÍ OLEJ
  Pre kogeneračné jednotky sa väčšinou používa extra ľahký vykurovací olej (vykurovací olej EL). Kogeneračné jednotky, ktoré používajú vykurovací olej, sa hodia práve do domov bez prípojky plynu, resp.
  pre sanáciu starých domov, v ktorých je olejová nádrž.
  PLYN Z ČISTIČIEK
  Plyn vyrobený v čističkách má vďaka vysokému podielu metánu veľký obsah energie. Kvôli škodlivému účinku na ozónovú vrstvu je v kogeneračných jednotkách veľmi žiadúce využitie bahenného plynu
  ZEMNÝ PLYN / KVAPALNÝ PLYN (LPG)
  Prípojka zemného plynu, ktorá je v mnohých domácnostiach, umožňuje prevádzku kogeneračných jednotiek na zemný plyn. Alternatívne sú zaujímavé kogeneračné jednotky na kvapalný plyn, v ktorých sa palivo skladuje v špeciálnej nádrži
  BANSKÝ PLYN
  Banský plyn sa uvoľňuje pri ťažbe kamenného uhlia ako odpadový produkt. Uzatvorené bane dodávajú odplyňovacími potrubiami nepretržite plyn obsahujúci 40–80 % metánu
  BIOPLYN
  Plyn získaný v bioplynových staniciach nemá pri horení dopad na klímu, pretože vzniká len Co2, ktorý predtým zachytili rastliny. Bioplyn sa tiež vyznačuje značne lepšou ekologickou bilanciou než fosílne palivá
  SKLÁDKOVÝ PLYN
  Pri prirodzenom tlení odpadu vzniká skleníkový plyn, ktorý je škodlivý pre klímu a obsahuje vysoký podiel metánu. Pretože je v dostatočnom množstve k dispozícii len krátku dobu, používajú sa v tomto prípade väčšinou mobilné kontajnerové kogeneračné jednotky.
  DREVNÝ PLYN (SYNTETICKÝ PLYN)
  Pri nízkotepelnej karbonizácii dreva, drevených peliet alebo úlomkov pri zatvorení vzduchu vzniká okrem iného drevný plyn, ktorý sa v kogeneračných jednotkách môže používať k výrobe elektriny a tepla.

  RASTLINNÝ OLEJ
  Pre použitie v moderných spaľovacích motoroch sa musí olej získaný napríklad z repky olejnej upraviť. V porovnaní s naftou alebo vykurovacím olejom vzniká pri spaľovaní rastlinného oleja ďaleko menej jemného prachu a sadzí

  Ponúkame vám spalinové systémy šité na mieru pre kogeneračné jednotky. S podporou kompetentných plánovacích expertov Jeremias sa tak pre každú kogeneračnú jednotku s výkonom nižším ako 2,5 kW až po výkon vyšší než 50 kW nájde správne dimenzované riešenie.

  Pre menšie jednotky do 20 kW ponúka systém EW-PPS veľmi výhodný plastový spalinový systém z polypropylénu. Možno ho aplikovať pri teplotách do 100°C. Jednoplášťový systém EW-KL z ušľachtilej ocele s metalicky kónickým plochým tesnením je dimenzovaný na teploty odpadových plynov od 600°C.

  Náročnejšie aplikácie v rovnakom teplotnom rozsahu je možné realizovať pomocou dvojplášťového systému DW-KL s minerálnou izoláciou. Variant DW-KH okrem toho zaisťuje prepojenie silovým a tvarovým spojom. Tak je možné vytvoriť tlakutesné potrubie aj v zložitých montážnych situáciách. 

  Všetky štyri výfukové systémy BHKW od spoločnosti Jeremias sú dimenzované na pretlak do 5 000 Pa a spĺňajú tak najvyššie požiadavky na teplotnú a tlakovú odolnosť. Ako komínové sady sa naviac montujú oveľa jednoduchšie a rýchlejšie ako alternatívy zvárané na mieste. 

  Informujte sa tiež o našej širokej ponuke zvukotechnických riešení pre kogeneračné jednotky.

  V brožúre "Spalinové systémy pre kogeneračné jednotky" nájdete základný prehľad tejto témy.

  Stiahnuť brožúru

  DW-KL

  Trojvrstvový tlakotesný komínový systém z nerezovej ocele s kónicky utesneným spojením

  Kontaktný formulár

  Nepodarilo sa vám nájsť požadované informácie? Spýtajte sa nás prostredníctvom kontaktného formulára.

  Záruka 25 rokov!